18.02.2021 - Danuta Szychowiak - 60 lecie prowadzonej działalności

Aktualności

  • Dodano: 2021-02-24

18.02.2021 - Danuta Szychowiak - 60 lecie prowadzonej działalności


Danuta Szychowiak - 60-lecie prowadzonej działalności w branży fryzjerskiej

Dnia 18.02.2021 Starszy Cechu Edmund Kaczmarek wraz z kierownikiem Biura Cechu Agnieszką Rzeźnik udali się do zakładu  fryzjerskiego państwa Szychowiak mieszczącego się w Szamocinie na ul. Hallera. Celem wręczenia  plakiety na okoliczność jubileuszu 60-lecia prowadzenie działalności w branży fryzjerskiej, wyszkolenia wielu roczników młodzieży oraz w zaangażowanie  w życie społeczne.

Zakład fryzjerski został założony w 1961 r. przez Danutę i Ryszarda Szychowiak. Pani Danuta uczyła się u mistrza fryzjerskiego pana Kaczmarka, i w tym właśnie miejscu poznała swojego przyszłego męża Ryszarda.W 1959 r. uzyskała tytuł czeladnika i dalej pracowała  u pana Kaczmarka. W 1961 r. wraz z panem Ryszardem otworzyli prywatny zakład fryzjerski na Rynku w Szamocinie. W tym samym roku pani Danuta uzyskała tytuł mistrza fryzjerstwa, a rok później wzięli ślub. Po ślubie wybudowali dom z zakładem fryzjerskim na ulicy Hallera w Szamocinie (gdzie zakład działa do dziś). Państwo Szychowiak wyjeżdżali często na szkolenia  i targi. Do dnia dzisiejszego odbywa się tam nauka młodych adeptów fryzjerstwa.  Uczniowie co roku biorą udział w różnego rodzaju kursach fryzjerskich i zajmują czołowe miejsca. W zakładzie państwa Szychowiaków wyszkoliły się ich dwie córki  Joanna i Ramona.  W roku 2011 zakład przejęła córka Joanna Szychowiak - Nowak, która po nauce przez kilkanaście lat pracowała wraz z rodzicami.Joanna tytuł mistrza  fryzjerstwa zdobyła w 1998 roku i uzyskała uprawienia do szkolenia uczniów w tym zawodzie.

Pani Danuta " zaraziła" fryzjerstwem nie tylko kilkunastu uczniów ale też członków rodziny. Jej młodsza siostra jest fryzjerką, dwie córki, wnuczka i wnuk, który prowadzi w Warszawie salon fryzjerski.

Cieszymy się ,że w Naszej Małej Ojczyźnie znajduje się firma  rodzinna  z wieloletnia tradycją. 

Galeria

Najnowsze informacje

Pożegnanie Pani Lucyny Sworowskiej

Pożegnanie Pani Lucyny Sworowskiej.

Czytaj więcej

Zakończenie Roku 2020/2021

Zakończenie Roku 2020/2021

Czytaj więcej

Urząd Miasta - inicjatywa ustalenia świętem państwowym Powstania Wielkopolskiego

Inicjatywa uczczenia zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego 1918/1919

Czytaj więcej