Starszy Cechu

Kolega Edmund Kaczmarek - urodził się 20 kwietnia 1946 roku w Chodzieży.

Od 27 marca 1973 roku prowadził usługową działalność gospodarczą w zakresie instalatorstwo sanitarne, ogrzewania, gazu w Chodzieży przy ul. Tuwima 3.

Legitymuje się od momentu rozpoczęcia działalności rzemieślniczej przynależnością do Naszej Organizacji - do chwili obecnej.

Swoją działalność poszerzył od 29 kwietnia 1992 roku o handel materiałami instalacyjnymi i przemysłowymi. Od 1995 roku działalność usługowo-handlowa prowadzona jest w Chodzieży przy ul. Zwycięstwa 23 we własnym pawilonie.

Działalność społeczną na rzecz rzemiosła rozpoczął będąc członkiem Sądu Cechowego od 1974 roku. Od 01 lutego 1984 roku pełni obowiązki Starszego Cechu do chwili obecnej. Cieszy się uznaniem i szacunkiem za zaangażowanie w pracy na rzecz środowiska rzemieślniczego i rozwój rzemiosła w Naszym regionie. Przez okres prawie 15 lat był członkiem komisji egzaminacyjnej działającej przy Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu.

Za swoje zasługi został uhonorowany licznymi odznaczeniami rzemieślniczymi, między innymi: Srebnym Medalem im. Jana Kilińskiego, honorowymi odznakami za rozwój rzemiosła.